Door Bestuur - 2009-03-28 16:29:36
Notulen van de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van AV’56 op 27 maart 2009
Aanwezig:
Bestuursleden: R. Nuytinck (voorzitter), J. Van Anrooy (penningmeester), H. Beelen (secretaris)
Leden: totaal 22 namen op de presentielijst (incl. bestuur)
1. Opening
De voorzitter herdenkt K. Kempe, en A. De Zwaan.
2. Mededelingen en ingekomen stukken
Er zijn afmeldingen ontvangen van Ilona en Ruud de Jong, Marius Leendertse, Brigit Nuytinck, Paul en Anneke Pieters, Kees van den Pol.
Ingekomen:
-aanvullingen op onderscheidingen en voorzitterslijst van Paul Pieters;
-Omvorming Goese Sportraad (GSR) naar Adviescommisie voor de Sport (ASG), Niek Flipse zit erin. Verschil is dat de ASG niet de verenigingen vertegenwoordigt.
3. Notulen van de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van 28 maart 2008
Actiepunten:
- Navraag heeft geleerd dat er in het verleden te weinig belangstelling was voor de Wilhelminapolderwedstrijd, vandaar is deze wedstrijd niet meer georganiseerd.
Kees Kortleve wil met 2 anderen wel de Wilhelminawedstrijd organiseren. Belangrijk is een ongedwongen sfeer. Acronius Kramer wil ook meehelpen. Huub Beelen zal de WTC uitleggen dat het geen motie van wantrouwen is. Trainers moeten sporters warm maken.
- Het bestuur stelt voor komend jaar een Wall of Fame te realiseren, ter vervanging van de lijsten in het jaarverslag.
- We hebben inmiddels zowel de posities van technisch en facilitair trainingscoordinator ingevuld.
- Voor inflatiecorrectie contributie zie punt 7.
- Volgende week wordt een 5 km op de baan georganiseerd.
Datum moet zijn vastgesteld 29 maart ipv 20 maart.
De notulen worden vastgesteld.
4. Jaarverslagen over 2008Dank aan alle verslagleggers.
Contacten VZA doet Kees van den Pol, daar moet volgend jaar ook een verslagje van in. Actie Huub Beelen.
Volgende keer tabel ledenadministratie groter, actie Huub Beelen.
De trainers kunnen moeilijk controleren of mensen lid zijn. Lau Wesdijk zal zorgen dat alle trainers steeds een nieuwe ledenlijst krijgen.
Wedstrijddeelname bij de jeugd gaat de trainingscoordinator stimuleren.
De trainers sturen alle wedstrijden naar de pupillen.
Kledingcommissie: nieuwe kleding komt begin april.
Oorzaak probleem was overname van Ironman. Onze nieuwe kleding komt starks wel van dezelfde fabriek, maar heet geen Ironman meer. Het is wel nog dezelfde contactpersoon.
Straks zoeken we een kledingcoordinator.
Schengen potje komt.
Verplaatsen baan vanwege woningbouw zal binnen 1 a 2 jaar duidelijk zijn. We kunnen nog wel 8 tot 10 of misschien tot 15 jaar zitten.
Vanaf 2010 komt er een ander vergoedingsstelsel voor de gebouwen. We moeten wel ons gebouw goed bijhouden. Vanaf 2010 krijgen we geld voor onderhoud uit een ander potje.
Verslag van website is van Rob Sonke.
Verslag ARBO is van Lia van den Dries en Annet Blauwhof.
Verslag Lief en leed van Debby van Meel.
5. Rondvraag-bespreking schriftelijk binnengekomen vragenGeen.
6. Uitreiking Familie de Munck Beker en memoreren prestatiebekersPrestatiebekers waren er voor:
Steven Nuytinck prestatiebeker heren
Marlies Jongerius prestatiebeker dames
Bo Klaassen prestatiebeker junioren
Danielle Flipse aanmoedigingsprijs junioren
Verder heeft de estafette ploeg bij jongens A op het NK zilver behaald. De ploeg bestond uit Viktor Beelen, Steven Nuytinck, Lars Paardekooper en Alex Zwolle.
De commissie voor de Munckbeker bestaat uit Jan Fraanje, Lenie Polfliet, Niek Flipse en Peter de Munck.
De beker wordt uitgereikt aan Brigit Nuytinck.
Jan Fraanje wordt toegesproken vanwege 50 jarig lidmaatschap. Omroep Zeeland heeft er ook aandacht besteed. Jan heeft diverse functies vervuld binnen AV’56. Jan krijgt een kado overhandigd.
Andere jubileaPaul Pieters 40 jaar
Jan de Bart 30 jaar
Marieke van de Kroft, Erwin Simpelaar, Ben en Johan Verbeem 25 jaar
Vorig jaar:Acronius Kramer, Theo Fokke, John de Klerk 30 jaar
Karin Kortleve 25 jaar
PAUZE7. Financien: financieel verslag 2008 + verslag kascommissie + begroting 2009Een aantal kleinere vaste activa zijn in het verleden in de kosten genomen. Het gebouw zal er straks wel opkomen.
In SSIG zit SGB en AV’56. Wij hebben vruchtgebruik van het gebouw. In eerste instantie zou het pand geschonken worden aan AV’56, dit was belastingtechnisch niet interessant. Nu zal via fusie het pand in handen van AV’56 komen.
Volgens Brinkrapportage moeten we schilderwerk laten doen, en dak vervangen. Komend jaar zal ook het krachthonk aangepakt worden.We moeten wel opletten met investeren als de datum dat we wegmoeten dichterbij komt.
Vergoeding van de gemeente hangt af van Brinkrapportage.
In de nieuwe situatie zou de gemeente ook wel eigenaar willen zijn, en dan verhuren aan de verenigingen.
Kleding is nog niet gefactureerd aan de leden vanwege de kwaliteitsproblemen.
Sponsorbedrag is negatief want die was opgenomen in het jaar ervoor en kwam toch niet.
WEA sponsor bedrag zit binnen WTC. Bestuur heeft inzicht in de financien van de WTC.
Er moet materiaal vervangen worden. We kijken ook naar electronische tijdwaarneming. Er is een subsidie van de KNAU. Evt. via VZA.
Contributieverhoging 1,9 %. Ook voor Nordic Walkers? Misschien kunnen de NW ook meer gebruik gaan maken van de faciliteiten en moeten we meer reclame maken dat onze NW echte training krijgen.
Besluit: we indexeren, tenzij het niet nodig is.
De ALV verleent decharge.
8. Verkiezing nieuwe kascommissieMarius Leendertse aftredend
Bram Leenhouts voortzetting 2e jaar
Lau Wesdijk naar 1e jaar
We zoeken een nieuwe reserve. Acronius meldt zich aan.
9. BestuursverkiezingRon Nuytinck is aftredend en herkiesbaar, en wordt herkozen.
10. Afscheid van bestuursleden/commissieleden/trainersWTC: Gert-Jan Smit, Rien de Wilde
Trainers: Cora Colpaert, Rob Sonke en Johan Verbeem (gedeeltelijk).
Al deze mensen krijgen de befaamde AV pen als dank.
11. Beleidskader 200/2009 terugblik en vooruitblikTerugblik op het jaar 2008.
Toen het huidige bestuur voorjaar 2008 aantrad, stonden we wellicht voor een moeilijke start, maar wilden we gedrieën, Huub, John en ondergetekende graag de uitdaging voor de vereniging aangaan.
Nu ik op het jaar 2008 terugkijk –en ik denk dat ik mede namens mijn medebestuursleden kan spreken-meen ik dat we op de goede weg zijn. Gestart vanuit een stevig kader, dat het interim-bestuur voor ons heeft neergezet-waarvoor onze welgemeende dank-hebben we enkele belangrijke piketpalen kunnen slaan, waardoor we na een jaar met uitwerken van bestaande beleidslijnen en oplossen van urgente knelpunten, in 2009 kunnen gaan denken aan het opzetten en uitwerken van nieuw beleid.
Het bestuur kijkt met tevredenheid terug op de afwikkeling van de urgente problematiek met de clubkleding tot aan de uitleveringsdatum. Voor de details verwijs ik u naar de verslagen van de kledingcommissie. Onze penningmeester heeft met de medewerking van de kledingcommissie alles op alles gezet een en ander tot een goed einde te brengen. Momenteel is er dus sprake van een vertraging in de afwerking, maar we blijven hopen op een algehele afwikkeling naar tevredenheid. Het bestuur wil hierna een consistent beleid met betrekking tot clubkleding gaan ontwikkelen en daarin past de functie van een kledingcoördinator.
Vervolgens hebben wij veel aandacht besteed aan de zogenaamde “core-business” van AV’56 ofwel onze primaire taken : het trainingsaanbod voor onze atleten en de wedstrijdtechnische ondersteuning door de WTC.
We hebben verschillende personen bereid gevonden ons trainerskorps te komen versterken nu o.a. Cora Colpaert en Rob Sonke zijn gestopt; het blijft echter zaak alert te blijven op de nodige versterking. Bovendien hebben we tot ons genoegen mensen bereid gevonden om de trainingsinhoudelijke coördinatie op zich te nemen (Marieke v.d. Kroft, Jan de Wilde en Brigit Nuytinck) en de trainingstechnische coördinatie (Rinus Paardekooper).
Veel respect past ook voor de achterblijvende leden in de uitgedunde WTC, die nu dankzij de inspanningen van met name de secretaris en na vele gesprekken weer redelijk op sterkte is. Het komt er nu op aan er samen de schouders onder te zetten, waardoor de nieuwe leden binnen afzienbare tijd over de benodigde ervaring beschikken. Al met al reden voor het bestuur om tevreden te zijn. We gaan nu uiteraard niet achterover leunen maar ons buigen over zaken, die ons in 2009 verder te doen staan.
Speerpunten van beleid 2009.Ik noem nu enkele zaken, die het bestuur als speerpunten van beleid ziet voor het jaar 2009.
- Allereerst het op poten zetten van gerichte ledenwerving, nu de trainingstechnische zaken (aanbod trainers, aangeboden disciplines en invulling WTC) aardig op orde zijn ;
- Het opzetten van een evenwichtig en uitgebreid vrijwilligersbeleid, waardoor tzt ook reserveposities in de vereniging goed bezet kunnen worden. Ook hier kan het bestuur al een heuglijk feit melden. Giel Joziasse heeft zich namelijk bereid verklaard de functie van vrijwilligerscoördinator op zich te nemen, een echte spilfunctie tussen bestuur en leden/vrijwilligers ;
- Verder zijn de eerste voorbereidingen al getroffen voor een echte opknapbeurt van het clubgebouw. Ik verwijs u daarvoor naar de financiële stukken ;
- en verder, maar niet het minst belangrijk- is onze wens om een gericht sponsorbeleid op te gaan zetten, waardoor hopelijk de financiële mogelijkheden voor de vereniging wat ruimer worden en zaken worden gerealiseerd, die het doel van onze vereniging dienen. Uiteraard is het bestuur zich bewust van de huidige financieel-economische crisis, waardoor hier nog een pas op de plaats moet worden gemaakt ;
- en tenslotte de gedachte van het bestuur om een digitale nieuwsbrief te laten verschijnen (bijv 4 x per jaar). Alle hulp is daarbij welkom ; dus als u ideeën heeft, geef ze aan mij door.
Met deze uitdagingen gaat het bestuur aan de slag in het vertrouwen, dat u als leden ons daarbij zult willen steunen.
12. Wat verder ter tafel komtNiets.
13. Datum volgende jaarlijkse algemene ledenvergadering26 maart2010.
14. SluitingBestuur wordt bedankt en succes gewenst.
Notulen Algemene Ledenvergadering
Door Bestuur - 2009-03-28 16:29:36
Notulen van de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van AV’56 op 27 maart 2009
Aanwezig:
Bestuursleden: R. Nuytinck (voorzitter), J. Van Anrooy (penningmeester), H. Beelen (secretaris)
Leden: totaal 22 namen op de presentielijst (incl. bestuur)
1. Opening
De voorzitter herdenkt K. Kempe, en A. De Zwaan.
2. Mededelingen en ingekomen stukken
Er zijn afmeldingen ontvangen van Ilona en Ruud de Jong, Marius Leendertse, Brigit Nuytinck, Paul en Anneke Pieters, Kees van den Pol.
Ingekomen:
-aanvullingen op onderscheidingen en voorzitterslijst van Paul Pieters;
-Omvorming Goese Sportraad (GSR) naar Adviescommisie voor de Sport (ASG), Niek Flipse zit erin. Verschil is dat de ASG niet de verenigingen vertegenwoordigt.
3. Notulen van de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van 28 maart 2008
Actiepunten:
- Navraag heeft geleerd dat er in het verleden te weinig belangstelling was voor de Wilhelminapolderwedstrijd, vandaar is deze wedstrijd niet meer georganiseerd.
Kees Kortleve wil met 2 anderen wel de Wilhelminawedstrijd organiseren. Belangrijk is een ongedwongen sfeer. Acronius Kramer wil ook meehelpen. Huub Beelen zal de WTC uitleggen dat het geen motie van wantrouwen is. Trainers moeten sporters warm maken.Datum moet zijn vastgesteld 29 maart ipv 20 maart.
De notulen worden vastgesteld.
4. Jaarverslagen over 2008
Dank aan alle verslagleggers.
Contacten VZA doet Kees van den Pol, daar moet volgend jaar ook een verslagje van in. Actie Huub Beelen.
Volgende keer tabel ledenadministratie groter, actie Huub Beelen.
De trainers kunnen moeilijk controleren of mensen lid zijn. Lau Wesdijk zal zorgen dat alle trainers steeds een nieuwe ledenlijst krijgen.
Wedstrijddeelname bij de jeugd gaat de trainingscoordinator stimuleren.
De trainers sturen alle wedstrijden naar de pupillen.
Kledingcommissie: nieuwe kleding komt begin april.
Oorzaak probleem was overname van Ironman. Onze nieuwe kleding komt starks wel van dezelfde fabriek, maar heet geen Ironman meer. Het is wel nog dezelfde contactpersoon.
Straks zoeken we een kledingcoordinator.
Schengen potje komt.
Verplaatsen baan vanwege woningbouw zal binnen 1 a 2 jaar duidelijk zijn. We kunnen nog wel 8 tot 10 of misschien tot 15 jaar zitten.
Vanaf 2010 komt er een ander vergoedingsstelsel voor de gebouwen. We moeten wel ons gebouw goed bijhouden. Vanaf 2010 krijgen we geld voor onderhoud uit een ander potje.
Verslag van website is van Rob Sonke.
Verslag ARBO is van Lia van den Dries en Annet Blauwhof.
Verslag Lief en leed van Debby van Meel.
5. Rondvraag-bespreking schriftelijk binnengekomen vragen
Geen.
6. Uitreiking Familie de Munck Beker en memoreren prestatiebekers
Prestatiebekers waren er voor:
Steven Nuytinck prestatiebeker heren
Marlies Jongerius prestatiebeker dames
Bo Klaassen prestatiebeker junioren
Danielle Flipse aanmoedigingsprijs junioren
Verder heeft de estafette ploeg bij jongens A op het NK zilver behaald. De ploeg bestond uit Viktor Beelen, Steven Nuytinck, Lars Paardekooper en Alex Zwolle.
De commissie voor de Munckbeker bestaat uit Jan Fraanje, Lenie Polfliet, Niek Flipse en Peter de Munck.
De beker wordt uitgereikt aan Brigit Nuytinck.
Jan Fraanje wordt toegesproken vanwege 50 jarig lidmaatschap. Omroep Zeeland heeft er ook aandacht besteed. Jan heeft diverse functies vervuld binnen AV’56. Jan krijgt een kado overhandigd.
Andere jubilea
Paul Pieters 40 jaar
Jan de Bart 30 jaar
Marieke van de Kroft, Erwin Simpelaar, Ben en Johan Verbeem 25 jaar
Vorig jaar:
Acronius Kramer, Theo Fokke, John de Klerk 30 jaar
Karin Kortleve 25 jaar
PAUZE
7. Financien: financieel verslag 2008 + verslag kascommissie + begroting 2009
Een aantal kleinere vaste activa zijn in het verleden in de kosten genomen. Het gebouw zal er straks wel opkomen.
In SSIG zit SGB en AV’56. Wij hebben vruchtgebruik van het gebouw. In eerste instantie zou het pand geschonken worden aan AV’56, dit was belastingtechnisch niet interessant. Nu zal via fusie het pand in handen van AV’56 komen.
Volgens Brinkrapportage moeten we schilderwerk laten doen, en dak vervangen. Komend jaar zal ook het krachthonk aangepakt worden.We moeten wel opletten met investeren als de datum dat we wegmoeten dichterbij komt.
Vergoeding van de gemeente hangt af van Brinkrapportage.
In de nieuwe situatie zou de gemeente ook wel eigenaar willen zijn, en dan verhuren aan de verenigingen.
Kleding is nog niet gefactureerd aan de leden vanwege de kwaliteitsproblemen.
Sponsorbedrag is negatief want die was opgenomen in het jaar ervoor en kwam toch niet.
WEA sponsor bedrag zit binnen WTC. Bestuur heeft inzicht in de financien van de WTC.
Er moet materiaal vervangen worden. We kijken ook naar electronische tijdwaarneming. Er is een subsidie van de KNAU. Evt. via VZA.
Contributieverhoging 1,9 %. Ook voor Nordic Walkers? Misschien kunnen de NW ook meer gebruik gaan maken van de faciliteiten en moeten we meer reclame maken dat onze NW echte training krijgen.
Besluit: we indexeren, tenzij het niet nodig is.
De ALV verleent decharge.
8. Verkiezing nieuwe kascommissie
Marius Leendertse aftredend
Bram Leenhouts voortzetting 2e jaar
Lau Wesdijk naar 1e jaar
We zoeken een nieuwe reserve. Acronius meldt zich aan.
9. Bestuursverkiezing
Ron Nuytinck is aftredend en herkiesbaar, en wordt herkozen.
10. Afscheid van bestuursleden/commissieleden/trainers
WTC: Gert-Jan Smit, Rien de Wilde
Trainers: Cora Colpaert, Rob Sonke en Johan Verbeem (gedeeltelijk).
Al deze mensen krijgen de befaamde AV pen als dank.
11. Beleidskader 200/2009 terugblik en vooruitblik
Terugblik op het jaar 2008.
Toen het huidige bestuur voorjaar 2008 aantrad, stonden we wellicht voor een moeilijke start, maar wilden we gedrieën, Huub, John en ondergetekende graag de uitdaging voor de vereniging aangaan.
Nu ik op het jaar 2008 terugkijk –en ik denk dat ik mede namens mijn medebestuursleden kan spreken-meen ik dat we op de goede weg zijn. Gestart vanuit een stevig kader, dat het interim-bestuur voor ons heeft neergezet-waarvoor onze welgemeende dank-hebben we enkele belangrijke piketpalen kunnen slaan, waardoor we na een jaar met uitwerken van bestaande beleidslijnen en oplossen van urgente knelpunten, in 2009 kunnen gaan denken aan het opzetten en uitwerken van nieuw beleid.
Het bestuur kijkt met tevredenheid terug op de afwikkeling van de urgente problematiek met de clubkleding tot aan de uitleveringsdatum. Voor de details verwijs ik u naar de verslagen van de kledingcommissie. Onze penningmeester heeft met de medewerking van de kledingcommissie alles op alles gezet een en ander tot een goed einde te brengen. Momenteel is er dus sprake van een vertraging in de afwerking, maar we blijven hopen op een algehele afwikkeling naar tevredenheid. Het bestuur wil hierna een consistent beleid met betrekking tot clubkleding gaan ontwikkelen en daarin past de functie van een kledingcoördinator.
Vervolgens hebben wij veel aandacht besteed aan de zogenaamde “core-business” van AV’56 ofwel onze primaire taken : het trainingsaanbod voor onze atleten en de wedstrijdtechnische ondersteuning door de WTC.
We hebben verschillende personen bereid gevonden ons trainerskorps te komen versterken nu o.a. Cora Colpaert en Rob Sonke zijn gestopt; het blijft echter zaak alert te blijven op de nodige versterking. Bovendien hebben we tot ons genoegen mensen bereid gevonden om de trainingsinhoudelijke coördinatie op zich te nemen (Marieke v.d. Kroft, Jan de Wilde en Brigit Nuytinck) en de trainingstechnische coördinatie (Rinus Paardekooper).
Veel respect past ook voor de achterblijvende leden in de uitgedunde WTC, die nu dankzij de inspanningen van met name de secretaris en na vele gesprekken weer redelijk op sterkte is. Het komt er nu op aan er samen de schouders onder te zetten, waardoor de nieuwe leden binnen afzienbare tijd over de benodigde ervaring beschikken. Al met al reden voor het bestuur om tevreden te zijn. We gaan nu uiteraard niet achterover leunen maar ons buigen over zaken, die ons in 2009 verder te doen staan.
Speerpunten van beleid 2009.
Ik noem nu enkele zaken, die het bestuur als speerpunten van beleid ziet voor het jaar 2009.
Met deze uitdagingen gaat het bestuur aan de slag in het vertrouwen, dat u als leden ons daarbij zult willen steunen.
12. Wat verder ter tafel komt
Niets.
13. Datum volgende jaarlijkse algemene ledenvergadering
26 maart2010.
14. Sluiting
Bestuur wordt bedankt en succes gewenst.