3 keer eremetaal bij de NK AB-junioren

Door Kees van den Pol - 2010-06-27 17:36:20

Tommy Staal behaalde een tweede plaats en Steven Nuytinck 2 derde plaatsen.

Totaal vijf AV-atleten streden in Zwolle mee om de prijzen bij de NK AB-junioren. Vrijdag al behaalde Steven Nuytinck zijn eerste prijs op de 400 m horden. Hij werd derde in 55.01 sec. Tommy Staal kwam net niet op het podium bij de 3000 m en werd vierde in 9.03.14 min. Neal Bouterse deed nauwelijks voor hem onder en werd 6e in 9.09.77 min. Ook Iris Pieters waagde zich op de 400 m horden. In de serie lukte het haar niet om zich te plaatsen voor de finale. Zij liep een tijd van 1.10.47 min.

Zaterdag werd bij de jongens A de serie gelopen voor de 1500 m. Lars Paardekooper werd eerste in zijn serie in de magere tijd van 4.20.92, maar plaatste zich wel voor de finale. Op plaats lopen heet dat. Zondag in de finale was het heel andere koek. Lars moest 5 concurrenten voor laten gaat en werd dus zesde in een mooie tijd net onder de 4 minuten en net boven zijn pr: 3.59.99 min.

Op zondag werden nog twee medailles behaald. Tommy Staal werd tweede op de 2000 m steeple chase in een goede tijd van 6.24.26 min. Steven Nuytinck deed mee op de 110 m horden en werd derde in een tijd van 14.81 sec.

De prestaties van Tommy en Steven zijn gelijk ook clubrecords. Tommy verbeterde het clubrecord van Joost de Klerk met bijna 17 seconden en Steven verbeterde het clubrecord van Theo Dingemans uit 1984 met ruim 0.1 seconde. Vorige week had hij het record ook al gebroken, maar toen was er geen windmeting. Nu echter wel en kan het record erkend worden.

Allemaal prachtige reclame voor de vereniging. Bedankt!

Kijk voor de resultaten in de ranglijsten.